Dzień 17 i 18 – czyli 2forU

Pewnie zastanawiacie się dlaczego Was tu zgromadziliśmy? Myślę, że najlepiej oddaje to tytuł dzisiejszego (a w sumie to wczorajszego i przedwczorajszego…, a w zasadzie jeszcze przed, przed…:) bloga. Połączenie dwóch opisów dnia, które wyniknęły z racji problemu z internetem. Ale, ale…! Jako ofiarę przebłagalną załączamy filmik i krótki opisik tych dwóch dni:

25 sierpnia – czwartek

26 sierpnia – piątek

Matka Boża Częstochowska w jednej z kaplic w środku Afryki – taka niespodzianka czekała na nas, gdy odwiedziliśmy jedną z sąsiednich parafii. A że było to w Uroczystość NMP Częstochowskiej, radość była tym większa. Ale po kolei…

Z racji na święto nasz dzień wyglądał nieco inaczej. Pospaliśmy dłużej:) Mszę św. mieliśmy bowiem zaplanowaną na godz. 12:00. 

Ujęło mnie to, gdy będąc w sąsiednim pokoju słyszałem, jak pozostali szczegółowo ustalali pieśni i podział funkcji liturgicznych:)

Eucharystię celebrowaliśmy w kaplicy wyższego seminarium, które znajduje się po drugiej stronie drogi w stosunku do niższego. W Ugandzie są cztery wyższe seminaria. Nie ma tak jak u nas, że – zasadniczo – w każdej diecezji jest seminarium. Kleryk wstępując do seminarium jest przydzielany najpierw do jednego z dwóch seminariów, w których wykłada się filozofię, a potem do jednego z dwóch na studia teologiczne. Po zakończeniu studiów przyjmują święcenia w diecezji, z której pochodzą. 

Kaplica wyższego seminarium im. św. Tomasza z Akwinu jest piękna. Zdjęcia to oddają…

Po uroczystej mszy św., obiedzie o uroczystej sjeście:), pojechaliśmy do sąsiedniej parafii ba spotkanie z liderami wspólnot młodzieżowych. Przyjął nas dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych w Arch. Masaka. Był czas na rozmowy, siatkówkę, herbatę i modlitwę w kaplicy z Wizerunkiem MB Częstochowskiej. Niestety ks. dyrektor nie wiedział, jak to się stało, że Czarna Madonna tam trafiła. 

Ola i ks. Jarek

2 thoughts on “Dzień 17 i 18 – czyli 2forU

  1. No i to jest post! Jest obraz, jest dźwięk, jest teść pisana 😁 Spóźnienie wybaczone 😜 Dobrze było Was widzieć „w ruchu”. Trzymam kciuki za dalsze sukcesy siatkarskie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.